Fundacja Bezpieczny Sport

 • KRS: 0000698884

Fundacja zajmuje się wykonywania instalacji elektrycznych. Dodatkowo prowadzi działalność ochroniarską w zakresie obsługi systemów bezpieczeństwa oraz sprzedaż detaliczną prowadzoną przez domy sprzedaży wysyłkowej lub internet.

Fundacja Centrum Terapii i Rozwoju „Skarb”

www.fundacjaskarb.pl

 • KRS – 0000649923

Korzystając z kilkudziesięcioletniego doświadczenia pedagogicznego stworzono przestrzeń, w której dzieci i rodzice mogą otrzymać kompleksową pomoc i wsparcie w procesie wychowawczym. Zatrudnia specjalistów oferujących profesjonalną pomoc terapeutyczną. Diagnozują oni i wspierają rodziny dzieci z niepełnosprawnościami (m.in.: ze spektrum autyzmu). Codziennie organizowane są zajęcia kreatywne i rozwojowe dla dzieci. Uczy się nauczycieli, jak wspomagać rozwój dzieci oraz pracować z trudnościami wychowawczymi. Atuty fundacji to nie tylko wiedza i doświadczenie, ale też świetnie wyposażone miejsce, ze sprzętem umożliwiającym profesjonalną diagnozę logopedyczną, zapleczem do prowadzenia terapii EEG biofeedback, salą do integracji sensorycznej oraz do doświadczania świata.

Fundacja Europa House

www.europahouse.pl

 • KRS – 0000505507

Do głównych działań Fundacji należy promocja oraz prowadzenie działań na rzecz integracji międzynarodowej, w szczególności państw Unii Europejskiej. Pracuje m.in. na rzecz integracji ekonomicznej, kulturowej, naukowej i politycznej Polski z innymi państwami Unii Europejskiej. Promuję Polskę jako kraj przyjazny rozwojowi, wyposażony w nowoczesną infrastrukturę, posiadający doskonale wyszkolone kadry pracowników. Działalność to przede wszystkim eventy, kongresy, szkolenia, doradztwo oraz inne różnorodne formy integracji.

Fundacja Jemyeko.pl

sklep.jemyeko.pl

 • KRS – 0000602997

Jemyeko.pl jest fundacją skupiającą ludzi o ekologicznym usposobieniu, świadomym odżywianiu siebie i swojej rodziny oraz chęci propagowania ekozdrowia. Prowadzi warsztaty ekologiczne, dostarcza ekologiczną żywność (owoce, warzywa) do tyskich przedszkoli.

Fundacja Mój czas dla seniora

Facebook: @Mojczasdlaseniora.imWandyiJozefa

 • KRS: 0000488618

Misją jest opieka, wsparcie i organizowanie czasu seniorom – pokazanie im wielu możliwości wykorzystania swojego potencjału i aktywnego spędzania czasu wolnego. Fundacja realizuje także inicjatywy międzypokoleniowe, współpracując z lokalnymi instytucjami. Ośrodki oświatowe włączają się w działania Fundacji w myśl zasady synergii młodych ze starszymi osobami.

Fundacja Oui Silesie

www.ouisilesie.pl

 • KRS: 0000698639

Celem Fundacji Oui Silésie jest integracja środowiska frankofońskiego na Śląsku. Zapewnia pomoc osobom francuskojęzycznym mieszkającym na terenie Śląska oraz frankofilom, którzy szukają kontaktu z żywym językiem. Oferuje tłumaczenia polsko-francuskie i francusko-polskie, pomoc osobom francuskojęzycznym w wypełnianiu wszelkich formalności związanych z pobytem na Śląsku.

Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu Bastion

 • KRS: 0000694473

Fundacja zajmuje się działalnością sportową: prowadzi pozaszkolne formy edukacji sportowej oraz zajęcia sportowe i rekreacyjne, dodatkowo świadczy usługi związane z poprawą kondycji fizycznej, a także działalność fizjoterapeutyczną oraz paramedyczną.

Fundacja Pszczyńska Akademia Tenisowa

 • KRS – 0000519764

Prowadzi dla dzieci i młodzieży w wieku powyżej 4 lat zajęcia w szkółkach tenisowych. Zajęcia kierowane są do wszystkich dzieci z całego Śląska, które pragną profesjonalnie trenować tenis ziemny. Fundacja PAT współfinansuje treningi, sprzęt sportowy oraz wyjazdy na turnieje i obozy dla uzdolnionych dzieci, których sytuacja materialna nie pozwala na uprawianie tenisa ziemnego.
Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych, trenerów z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi. Treningi odbywają się w kameralnych grupach, pozwalając trenerom na bezpośrednią, stałą kontrolę gry każdego młodego gracza.

Fundacja Puk Puk

fundacjapukpuk.pl

KRS: 0000684234

Działania wspierające edukację dzieci i młodzieży, projektowanie i rozwijanie istniejących pomocy terapeutycznych oraz edukacyjnych dla dzieci, osób z niepełnosprawnościami, różnymi zaburzeniami i dysfunkcjami, a także na prowadzeniu działań na rzecz dostosowania przestrzeni publicznych do potrzeb wszystkich osób, w tym głównie osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.

Fundacja Śląska Strefa Inicjatyw

www.strefainicjatyw.org

 • KRS – 0000721307

Fundacja prowadzi Stolarnię Miejską w Gliwicach, gdzie można wypożyczyć profesjonalny sprzęt stolarski i wynająć stanowisko do pracy. Kadra Fundacji realizuje własne pomysły oraz projekty klientów – meble i galanterię wykonaną ręcznie w drewnie. Organizuje warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz seniorów z zakresu renowacji mebli, czy wykonywania pracy w drewnie.

Fundacja Wspierania Kultury, Sztuki i Edukacji „Integracja”

Facebook: @fintegracja

 • KRS – 0000627786

Prowadzi Przedszkole „Przygoda” w Goczałkowicach. W placówce uczy się co najmniej 40 dzieci w wieku 2-5 lat. Przedszkole jest prowadzone w nurcie Montessori z elementami regionalizmu. Nurt charakteryzuje się m.in. tym, że nie ma podziału grup ze względu na wiek – mniejsze dzieci szybciej się uczą obserwując te starsze, a starsze przyjmują rolę opiekunów. Ponadto, stawia na indywidualizm dzieci. Przedszkole wyróżnia też specjalny program adaptacyjny dla dzieci oraz to, że będzie można nie tylko zapisać dziecko na stałe, ale też zostawić pociechę np. na kilka godzin. Placówka ma żyć także popołudniami, bo wtedy mają być tam organizowane warsztaty czy zajęcia dla kobiet.

Fundacja Zielone Miasto

Facebook

 • KRS – 0000654143

Fundacja zajmuje się projektowaniem ogrodów i terenów zieleni, czyli m.in. aranżacją balkonów, ogrodów działkowych, tarasów, aranżacją zieleni we wnętrzach, architekturą krajobrazu. Zajmuje się projektowaniem małej architektury, czyli: projektowaniem altany ogrodowej, pergoli oraz trejażu. Zajmuje się również zakładaniem i pielęgnacją ogrodów i terenów zieleni, czyli doradztwem ogrodniczym, nasadzeniem drzew i roślin, pielęgnacją ogrodów oraz zakładaniem oczka wodnego, ogrodów, skalniaków i trawników z rolki i siewu.

PRACOWNIA TABGA sp. z o.o.

www

 • KRS: 0000721388

Pracownia „Tabga” jest miejscem, w którym przez spotkanie i twórczą pracę człowiek ubogi może odkryć radość twórczości i wspólnoty z innymi, nabyć nowych umiejętności w dziedzinie rękodzieła, uczyć się cierpliwości i rozpoczynania od nowa. W pracowni, pod okiem instruktora, uczy się ceramicznego rzemiosła osoby bezdomne – mieszkańcy „Betlejem”, mieszkańcy bloków socjalnych oraz dzieci ze szkół podstawowych.

Ramlo sp. z.o.o.

ramlo.pl

 • KRS: 0000712231

RAMLO Agencja reklamowa 3D oferuje swoim klientom:
– wydruk 3D
– tworzenie stron internetowych wraz z zautomatyzowaną obsługą
– tworzenie i obsługę sklepów internetowych
– reklamę na Facebook oraz Google AdWords
– kolportaż ulotek na terenie GZM (Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii), projektowanie oraz druk ulotek na terenie całego kraju.

Spółdzielnia Socjalna „Geogródek”

 • KRS – 0000665916

Do głównych specjalności spółdzielni należy projektowanie ogrodów i terenów zieleni, projektowanie małej architektury, zakładanie i pielęgnacja ogrodów i terenów zieleni oraz obsługa inwestycji.

Spółdzielnia Socjalna „PROSPOŁECZNA”

Facebook: @barcytat

 • KRS – 0000632512

Spółdzielnia prowadzi działalność gastronomiczną. W przeważającej części zajmuje się przygotowywaniem i dostarczaniem żywności dla odbiorców zewnętrznych (katering), sprzedażą detaliczną pieczywa, ciast, wyrobów cukierniczych i napojów, prowadzoną w pięknie wyremontowanym lokalu na Dworcu PKP w Zabrzu.

Spółdzielnia Socjalna FORUM

 • KRS – 0000677126

Spółdzielnia działa w zakresie asystentury społecznej, świadczy wysokiej jakości usługi asystenckie i opiekuńcze na rzecz osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych. Ponadto Spółdzielnia realizuje usługi gastronomiczne i kateringowe.

do góry