„Książka w ruchu”

Akcja „Książka w ruchu”, to druga już akcja zorganizowana w czasie pandemii koronawirusa. Normalne zajęcia w Klubie Seniora + niestety nie odbywają się, ale jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi Seniorami i stąd zrodził się pomysł, że można by było zorganizować tego typu przedsięwzięcie. W prawie każdym domu znajdziemy książki, które raz przeczytane wędrują na półkę i leżą tam długimi latami. Miejsca zaczyna brakować a książki żal wyrzucić. Co więc z nimi zrobić? Wystarczy je zabrać ze sobą, przynieść do Klubu Seniora + i dać im drugie życie.

Już wiemy, że nasza akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, więc nie pozostaje nam nic innego jak czekać na pierwsze książki i robić im miejsce na klubowych półkach.

Ze względów bezpieczeństwa przyniesione książki zostaną poddane 14-dniowej kwarantannie, a po tym czasie będzie je można „wypożyczyć”. Nie będziemy prowadzić tradycyjnego katalogu, nie będziemy naliczać kar za przetrzymywanie książek. Każdy będzie mógł zabrać do domu tyle książek ile zechce, nie musi ich oddawać, może je zachować w zamian za książki które przyniósł. Będziemy jednak zachęcać do ich oddawania, aby nasze Klubowe zbiory nie malały i każdy mógł z nich skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *