Płonie ognisko w lesie… – ognisko integracyjne na Paprocanach

Trzy dni temu zawitała do nas jesień. Krótsze dni, chłodniejsze poranki i wieczory, zapach ognisk
w ogródkach, to coś czym wyróżnia się ta pora roku. Po wakacyjnych rozjazdach wracamy do swoich obowiązków i pomimo, że nasz Klub Seniora intensywnie działał przez cały okres wakacyjny, to jego członkowie korzystali z wakacyjnych uroków i mniej licznie uczestniczyli w zajęciach.
Początkiem września zaczynało przybywać naszych starych i nowych Seniorów, więc postanowiliśmy zorganizować ognisko, które było doskonałą formą zapoznania się i wspólnej zabawy.


Dzięki uprzejmości Abstynenckiego Klubu Żeglarskiego z Tychów, mogliśmy zorganizować imprezę na ich terenie, w pięknych okolicznościach przyrody lasów kobiórskich i tyskiego jeziora Paprocany.
Przy ognisku zgromadzili się Seniorzy z dwóch naszych lokalizacji, z Klubu z ul. Arkadowej 2 i Barona 30.
Jedzenia i picia nie brakowało, a jedyne co mieli ze sobą przynieść nasi Seniorzy, to dobry humor, który jest podstawą, każdych naszych spotkań. Każdy uczestnik mógł samodzielnie upiec sobie kiełbaskę, były pieczone ziemniaki, świeże pieczywo, soki oraz gorące napoje, a więc wszystko czego nie może zabraknąć na ognisku.

Przy ognisku nie może też zabraknąć wspólnych śpiewów. Tak było i tym razem. Przy akompaniamencie gitary, wspólnym śpiewom nie było końca, a pieśni harcerskie niosły się w las
i przywoływały piękne wspomnienia. Pogoda tego dnia była niepewna, ale pozwoliła nam mile spędzić cały zaplanowany czas i dopiero kiedy ognisko miało się już ku końcowi zaczął padać deszcz.

Mamy nadzieję, że na wiosną uda nam się to powtórzyć i miło spędzić czas w dobrym towarzystwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *