Poznaliśmy laureatów Tyskiego Społecznika

W czwartek w Hotelu Tychy odbyła się Gala Tyskiego Społecznika Roku 2020. Celem tego przedsięwzięcia jest upowszechnianie postaw prospołecznych i docenianie bezinteresownego udziału w inicjatywach społecznych na terenie Tychów.

fot. FotoArt Lidia Sznepka

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: dla osoby i instytucji. Laureatem głównej nagrody został Mikołaj Figlarski m.in. za działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta Tychy, w samorządach uczniowskich czy za koordynację wolontariatu szkolnego w placówkach oświatowych. Kapituła przyznała także wyróżnienia dla: Michała Kasperczyka (m.in. za działanie jako wolontariusz w trakcie pandemii), Małgorzaty Ryngiel (m.in. za wolontariat i pomoc osobom starszym i potrzebującym), Beaty Męcik (m.in. za organizację licznych charytatywnych akcji i zbiórek na rzecz Tyskiego Hospicjum im. Św. Kaliksta) oraz 7-letnigo Artura Podsiadłego (m.in. za filmy promujące prawidłowe postawy w czasie pandemii koronawirusa oraz wsparcie akcji produkcji maseczek ochronnych dla Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach).

Z kolei w kategorii instytucja nagrodę główną przyznano Hufcowi Ziemi Tyskiej im. Wojska Polskiego m.in. za akcję szycia maseczek oraz wsparcie wolontarystyczne dla osób potrzebujących w czasie pandemii. Wyróżniono ponadto Fundację Rozwoju i Integracji MULTIINTEGRA (m.in. za liczne działania na rzecz rozwoju sportu i edukacji dzieci i młodzieży czy pomoc dla dzieci i Szpitala w trakcie trwania pandemii koronawirusa), oraz Zespół Szkół nr 6 (m.in. za działania na rzecz tyskich hospicjów, seniorów czy też akcje prozdrowotne i na rzecz zwierząt).

Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej galerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *