Zdalne zajęcia w Mysłowickim Domie Senior-Wigor

Koronawirus jak wszystkim trochę pokrzyżował i nam plany.
Niemniej jednak w okresie ograniczeń związanych z pandemią SARS-CoV-2 nie zapomnieliśmy o swoich uczestnikach przebywających w domach. Zdecydowaliśmy się na zdalne przygotowywanie zajęć.

Od dnia 16.03.2020 jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym z podopiecznymi. W tym trudnym czasie, osamotnienie seniorów, czasami brak wsparcia, czasem bezsilność, dają się we znaki, tej jakże narażonej na niebezpieczeństwo grupie społecznej. Dlatego ruszyliśmy z przedmiotowym projektem, który ma na celu pełnić 2 podstawowe funkcje:
TERAPEUTYCZNĄ czyli wsparcie emocjonalne, psychologiczne, rozmowa wspierająca, pomoc w przełamaniu poczucia osamotnienia, wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa;
INTERWENCYJNĄ, gdzie Senior może zgłosić problem, a my podejmujemy działania skutecznej koordynacji pomocy dla osób w potrzebie (m.in. jesteśmy w stałym kontakcie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mysłowicach).

Od dnia 25.03.2020 zajęcia prowadzone są na facebooku (na który serdecznie zapraszamy https://www.facebook.com/Dzienny-Dom-Pobytu-Senior-Wigor-Mys%C5%82owice-110878780546155/). Seniorzy zachęcani tam są do aktywnego spędzania czasu w tym trudnym objętym obostrzeniami okresie.
Działamy też mobilnie. Uczestnicy naszego Domu mogą liczyć na zrobienie zakupów, realizację recepty czy otrzymanie książek do poczytania. Raz w tygodniu osobiście widzimy się z Seniorami aby przekazać im materiały do samodzielnego wykonania prac w swoich domach.

Kilka zdjęć z prac, które seniorzy wykonali podczas “kwarantanny” w domu. Dowód na to, że seniorzy nie nudzili się i aktywnie spędzali czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *